§1
Działając na podstawie § 4 ust 2 pkt 3 Regulaminu nadawania Odznaki Honorowej Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa stanowiącego załącznik do Uchwały nr 22/11 X. Krajowego Zjazdu Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa z dnia 17 czerwca 2011 roku, Okręgowa Rada KUP OIIB wnioskuje do Krajowej Rady PIIB o przyznanie Srebrnej Odznaki Honorowej PIIB następującym członkom okręgowej Izby, nie będącym członkami organów krajowych i okręgowych:
1.Technik mechanik ……………..…………. – numer ewidencyjny ………………….
Posiada uprawnienia budowlane do pełnienia samodzielnych funkcji kierownika budowy i robót w branży instalacyjno-inżynieryjnej w zakresie sieci sanitarnych.
Andrzej Gajkowski rozpoczął karierę w budownictwie w roku 1973 – jako główny mechanik w Miejskim Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej w Rypinie. Od roku 1976 był kierownikiem Rypińskiego oddziału wodociągów. W 1988 r. został inspektorem branży sanitarnej w Wojewódzkiej Dyrekcji Inwestycyjnej we Włocławku. Od 1992 roku pracował w Urzędzie Miasta w Rypinie. Jako technik specjalizujący się na budowie zdobył uprawnienia do wykonywania samodzielnej funkcji projektanta w zakresie sieci i instalacji sanitarnych w roku 1988 oraz kierownika robót w roku 1992.
W czasie swej długoletniej kariery zawodowej Andrzej Gajkowski jest ściśle związany z bezpośrednim wykonawstwem robót i projektowaniem w branży budowlanej, instalacjach sanitarnych – kotłowni, oczyszczalni, wodociągów i innych. Od wielu lat bierze udział w zespole, który wykonuje projekty instalacji sanitarnych zarówno w małych obiektach jak i sieci mających strategiczne znaczenia dla rozwoju miasta Rypina i innych miejscowości, wprowadzając tym samym do eksploatacji innowacyjne i zaawansowane instalacje.
Jako inspektor nadzoru wnikliwie kontroluje powierzone mu inwestycje dając inwestorom poczucie bezpieczeństwa oraz pewność, że prace wykonywane są na wysokim poziome.
Jest członkiem Izby Inżynierów Budownictwa od początku jej istnienia, bierze udział w komisjach skrutacyjnych i wyborczych podczas zebrań wyborczych na delegatów, aktywnie uczestniczy w spotkaniach chętnie dzieląc się swoim długoletnim doświadczeniem.
2.Technik budowlany ………………………… – numer ewidencyjny ………………………………..
Jako technik budowlany zdobył uprawnienia do wykonywania samodzielnej funkcji kierownika budowy i robót w specjalności konstrukcyjno-budowlanej w roku 1978r. oraz projektanta w roku 1984.
Witold Pesta od początku swojej kariery zawodowej poświęcił się pracy dla budownictwa. W 1974 r. podjął pracę w brygadzie budowlano-remontowej, od 1976 r. będąc jej kierownikiem. Od 1980r. pracował w terenowym zespole usług projektowych. Do chwili obecnej prowadzi własną działalność gospodarczą jako projektant i inspektor nadzoru.
W czasie swojej 44-letniej kariery zawodowej jest ściśle związany z bezpośrednim wykonawstwem robót, projektowaniem i nadzorem w branży budowlanej. Posiada doświadczenie i wiedzę z każdego etapu prac budowlanych, zapewniając najwyższą jakość wykonywanej pracy. Od początku istnienia Izby Inżynierów jest jej aktywnym członkiem, biorąc udział w spotkaniach na których dzieli się swoją wiedzą oraz uczestnicząc w komisjach skrutacyjnych i wyborczych podczas zebrań wyborczych na delegatów.
W związku z powyższym wnoszę o nadanie odznaki honorowej.
§ 2
Osoby zaproponowane do wyróżnień funkcjonują zawodowo i mają ogromny wpływ w rozwój budownictwa w rejonie toruńskim. Są także wyjątkowo cenione wśród budowlańców regionu za posiadaną wiedzę i doświadczenie. Spełniają warunki przyznawania Odznaki Honorowej uchwalone przez X Krajowy Zjazd Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa z dnia 17 czerwca 2011 roku.
§ 3
Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.
Sekretarz
Okręgowej Rady Izby
Mgr inż. Kazimierz Chojnacki
Przewodniczący
Okręgowej Rady Izby
Mgr. inż. Renata Staszak