+

Świadectwa charakterystyki energetycznej

 

Świadectwa charakterystyki energetycznej – co się zmieni od 28 kwietnia br.❓️
🔹️Od tego dnia inwestor będzie zobowiązany załączyć świadectwo charakterystyki energetycznej do zawiadomienia o zakończeniu budowy lub do wniosku o udzielenie pozwolenia na użytkowanie budynku.
🔹️Wyłączenie z tego obowiązku będzie dotyczyć budynków mieszkalnych o powierzchni zabudowy do 70 m2, jeśli powstały do własnych celów mieszkaniowych (czyli gdy właściciel nieruchomości jest także inwestorem, budował dom dla siebie i nie zamierza go sprzedawać).

Najważniejsze zmiany opublikowane zostały przez MRiT. Pełną informacja na stronie Świadectwa charakterystyki energetycznej – co się zmieni od kwietnia? – Ministerstwo Rozwoju i Technologii – Portal Gov.pl (www.gov.pl)

Jeśli chcesz wykonywać świadectwa charakterystyki energetycznej  należy być wpisanym do wykazu osób uprawnionych do sporządzania świadectw charakterystyki energetycznej

https://www.biznes.gov.pl/pl/opisy-procedur/-/proc/642

 

Osoba wykonująca świadectwa charakterystyki energetycznej musi  zawrzeć umowę ubezpieczenia OC za szkody wyrządzone w związku ze sporządzaniem świadectw charakterystyki energetycznej https://www.piib.org.pl/ubezpieczenia/obowiazkowe-ubezpieczenie-oc-osob-sporzadzajacych-swiadectwa-charakterystyki-energetycznej

 

UWAGA!

UWAGA !

29 marca 2024 r. biuro KUPOIIB będzie nieczynne,
za utrudnienia przepraszamy.

×