+

II Dzień Otwarty Inżyniera Budownictwa odbędzie się już w październiku – tym razem w Nakle n. Notecią, Grudziądzu i Brodnicy

Znów pomożemy inwestorom

 

– Dzień Otwarty Inżyniera Budownictwa to na pewno nie będzie chwilowa akcja, eksperyment, ale długoterminowa cykliczna inicjatywa budująca prestiż inżyniera budownictwa, dowodząca słuszności uznawania naszej profesji za zawód zaufania publicznego – mówi prof. dr hab. inż. Adam Podhorecki, Koordynator Regionalny II Dnia Otwartego Inżyniera Budownictwa

 

W całej Polsce jesienią odbędą się bezpłatne konsultacje organizowane przez okręgowe izby inżynierów budownictwa pod hasłem „Dzień Otwarty Inżyniera Budownictwa. Budowa, eksploatacja, remont Twojego obiektu – porozmawiaj z inżynierem budownictwa”. Co to za wydarzenie i gdzie się odbędzie w naszym województwie?

W tym roku Dzień Otwarty Inżyniera Budownictwa odbędzie się w trzech miastach powiatowych naszego regionu Kujaw i Pomorza, tj.:

  • w Nakle n. Notecią w dniu 01.10.2022 roku (godz. 10.00÷13.00) w Nakielskim Ośrodku Kultury przy ul. Mickiewicza 3;
  • w Grudziądzu w dniu 08.10.2022 roku (godz. 10.00÷13.00) w budynku Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości przy pl. Niepodległości 5;
  • w Brodnicy w dniu 08.10.2022 roku (godz. 10.00÷13.00) w siedzibie Punktu Konsultacyjnego przy ul. Kościelnej 7.

Wydarzenie to, skierowane głównie do społeczności lokalnej, obejmować będzie problematykę szeroko pojętego budownictwa, tj. tematykę formalno-prawną, zagadnienia konstrukcji i architektury, instalacji elektrycznych, energetycznych i teletechnicznych, instalacji wodno-kanalizacyjnych oraz problematykę OZE (Odnawialnych Źródeł Energii). Zespoły eksperckie składać się będą z różnych aktywnych specjalistów o znacznych umiejętnościach, kompetencjach i doświadczeniu. Zmierzamy do tego, aby do Zespołów włączyć m.in. powiatowych inspektorów nadzoru budowlanego (PINB), przedstawicieli starostw. Dzięki współpracy z urzędami nadzoru budowlanego i administracji architektoniczno-budowlanej zyskamy kompleksowe spojrzenie na zagadnienie przedstawione przez interesanta – będziemy mogli je ocenić nie tylko z perspektywy technicznej, ale też z punktu widzenia praktyki urzędniczej itp.

 

UWAGA!

PIKNIK RODZINNY – ZAPROSZENIE

Kujawsko-Pomorska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa

zaprasza wszystkich członków z DZIEĆMI lub z WNUKAMI

Piknik Rodzinny z okazji Dnia Dziecka ”Morskie Opowieści”

Gdzie: Przystań „Zimne Wody”, ul. Toruńska 155, 85-880 Bydgoszcz
Kiedy: 8 czerwca 2024 r. (sobota), godz. 11.00-15.00

W programie między innymi: kołyszący statek pirat, ścianka wspinaczkowa, eurobungee, mega dart, symulator rajdowy, dmuchańce, animacje dla dzieci i dorosłych – przeciąganie liny, bieg w spódniczkach, skoki na dmuchanych rurach, giga szczudła, strzelnica, bieg w alkogoglach, turniej siatkówki, dojenie krowy, malowanie twarzy, tatuaże brokatowe, kolorowe warkoczyki, skręcanie balonów, giga bańki, kącik dla najmłodszych z kolorowankami, karetka pogotowia z pokazami pierwszej pomocy.

Statek wycieczkowy – rejsy po 30 min. z przewodnikiem. Rowerki wodne.

Dla chętnych spływ kajakiem na Brdzie – od Wyspy Młyńskiej do Przystani „Zimne Wody” (ok. 6 km, 2 godz.). Start: godz. 10.00, Wyspa Młyńska.

Limit 60 osób (kajaki dwuosobowe) – obowiązkowe zapisy pod numerem telefonu: 52 366 70 50, 518 310 572 – decyduje kolejność zgłoszeń!

Dodatkowo: grochówka/żurek, kiełbasa z grilla, hot dog z kurczakiem, chleb ze smalcem, kiszone ogórki, popcorn, wata cukrowa, gofry z dodatkami, lody na patyku, napoje, kawa, herbata.

Częściowy koszt udziału ponoszony przez uczestnika wynosi 10 zł/os.

Prosimy o wpłaty do 5 czerwca 2024 r. na konto KUP OIIB:

78 1240 6478 1111 0000 4949 9276

z dopiskiem: Piknik Rodzinny – imię i nazwisko

Mile widziany strój z motywem marynarskim!

Liczba miejsc ograniczona,

decyduje kolejność zgłoszeń!

Udział należy potwierdzić w Biurze Izby, nr tel. 52 366 70 50, 518 310 572, e-mail: kup@piib.org.pl

×