+

Forum Modernizacje w Budownictwie FMB w dn. 01.06.2023

FMB – MODERNIZACJE ŚCIAN I FASAD BUDYNKÓW

(bezpłatne wydarzenie online)

1 czerwca odbędzie się druga edycja Forum Modernizacje w Budownictwie FMB. Tematem przewodnim tego wydarzenia będą „Modernizacje ścian i fasad budynków. Uczestnicy spotkania dowiedzą się, jak skutecznie zaplanować i wykonać modernizację i jakie technologie obecnie stosuje się w tego typu pracach.

Forum Modernizacje w Budownictwie stanowi odpowiedź na zapotrzebowanie branży budowlanej na specjalistyczną wiedzę techniczną w zakresie renowacji budynków, zarówno na poziomie projektowania, jak i wykonawstwa. Forum gościć będzie wybitnych, niekwestionowanych ekspertów budowlanych.

Obecnie, wszystkie prognozy jasno wskazują, że modernizacja to właśnie dziedzina, która będzie wymagała podjęcia bardzo wielu działań mających na celu doprowadzenie starej zabudowy do współczesnych standardów. Wyzwanie to będzie trudne do realizacji z uwagi na potrzeby finansowe w tym zakresie, a także z uwagi na jakość prowadzenia prac modernizacyjnych na etapie projektowania i wykonawstwa.

FMB skierowane jest do projektantów, architektów, inżynierów, audytorów energetycznych, osób na co dzień zajmujących się projektowaniem, budową i nadzorem obiektów budowlanych. Forum jest platformą promocji wiedzy w zakresie modernizacji zasobów budowlanych.

Zakres tematyczny wydarzenia obejmuje następujące zagadnienia:

  • Czym dziś jest współczesna modernizacja i czy jesteśmy na nią przygotowani? – Maciej Dobrzeniecki (Prezes Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa) 
  • Kiedy elewacja wymaga modernizacji i jak głębokiej? – Radosław Sekunda (Investhome Sekunda)
  • Ocena techniczna fasad budynków – Krzysztof Schabowicz (Politechnika Wrocławska)
  • Nowoczesne materiały budowlane stosowane w renowacji budynków – Bartłomiej Monczyński (Remmers Polska)
  • Jak szybciej i efektywniej wykonać docieplanie ocieplonych ścian z zastosowaniem nowoczesnych technologii poliuretanowych? – Karol Bednarczyk (Selena)
  • OZE na elewacjach w procesie termomodernizacji. Dobór urządzeń i trwały montaż – Jakub Traczyk (Panansonic)
  • Termoizolacja na ściany od wewnątrz – Jacek Łazuka (Balex-Metal)
  • Wentylacja nieodzowny element współczesnej modernizacji – Jarosław Popadyk (Stiebel Eltron)
  • Mocowanie mechaniczne systemów ETICS w procesie termomodernizacji – Paweł Polak (Klimas Wkręt-met)
  • Wzmacnianie ścian. Technologie naprawy – Radosław Jasiński (Politechnika Śląska)
  • Modernizacja fasad wentylowanych – Ołeksij Kopyłow (Instytut Techniki Budowlanej)

Wydarzenie odbędzie się w formule online. Dostęp jest bezpłatny, ale rejestracja wymagana.

DATA: 1 czerwca 2023.

START: godzina 10:00

Zarejestruj się już dzisiaj! https://globenergia.pl/wydarzenia/2023/02/06/fmb-forum-modernizacje-w-budownictwie/

UWAGA!

Kalendarz spotkań wyborczych

Szanowni Członkowie KUPOIIB,

Przed nami ważne wydarzenie – obwodowe zebrania wyborcze delegatów na zjazdy okręgowe w kadencji 2026–2030.

Serdecznie zapraszamy do aktywnego udziału.
To właśnie od Państwa zależy, kto będzie reprezentował naszą Izbę i wspólnie budował przyszłość samorządu Kujawsko-Pomorskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa.

Zgodnie z uchwałą nr PIIB/KR/0025/2025 Krajowej Rady Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa z dnia 22 maja 2025 r. w sprawie ramowego regulaminu obwodowych zebrań wyborczych w wyborach delegatów na okręgowe zjazdy okręgowych izb inżynierów budownictwa na kadencję obejmującą lata 2026–2030, informujemy, iż:
Członkowie uprawnieni do udziału w zebraniu zostaną poinformowani o terminie, godzinie rozpoczęcia i miejscu zebrania, a także o możliwości uczestnictwa, na wskazany przez siebie adres e-mail, nie później niż 14 dni przed terminem zebrania.

Poniżej publikujemy wykaz zebrań wyborczych podział na obwody wyborcze, liczbę wybieranych delegatów oraz formę i terminy zebrań wyborczych na delegatów  na zjazdy Kujawsko-Pomorskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa na lata 2026-2030 .

Dokumenty do pobrania:

×