+

ZAPRASZAMY na szkolenie ON-LINE

Data rozpoczęcia szkolenia: 14 grudnia 2020

Kujawsko – Pomorska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa zaprasza wszystkich członków Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa na bezpłatne szkolenie organizowane   w trybie  ON-LINE, w formie bezpośredniej transmisji internetowej za pośrednictwem serwisu internetowego, na temat:

„Fotowoltaika sposobem na oszczędność energii i ochronę środowiska”. Szkolenie organizowane jest przy współudziale PZITS O/Toruń, Regionalnej Agencji Poszanowania Energii i Środowiska w Toruniu oraz m. Toruń.

Szkolenie odbędzie się w dn. 6 listopada 2020 r. w godz.  9:00  – 13:20

Aby wziąć udział w szkoleniu ON-LINE pt.:, „Fotowoltaika sposobem na oszczędność energii i ochronę środowiska”, należy zarejestrować się poprzez portal PIIB (https://portal.piib.org.pl), podając swój numer członkowski i hasło.

lub klikając w poniższy link:

https://portal.piib.org.pl/szkolenia-online/88d00890-136c-11eb-9dc7-dd0e9f713439/zapisz
 

 

Podczas  szkolenia zostaną omówione techniczne, prawne i instytucjonalne uwarunkowania     w zakresie wyboru, montażu i eksploatacji  instalacji fotowoltaicznych.

– Stan i perspektywy rozwoju fotowoltaiki: praktyczne skutki nowelizacji  ustawy o OZE, kierunki zmian w polityce w odniesieniu do OZE, prawne aspekty inwestycji fotowoltaicznych, nowe trendy w technologii modułów  fotowoltaicznych,

– Kluczowe kwestie z punktu widzenia inwestycji w projekty fotowoltaiczne:  rentowność i zwrot inwestycji, pozyskiwanie finansowania na rzecz fotowoltaiki, sprzedaż energii elektrycznej, rezultaty eksploatacyjne.

– Realizacja projektu w praktyce: proces projektowy oraz elementy składowe instalacji: dobór typów oraz klas wydajności modułów fotowoltaicznych, jak zadbać o jakość instalacji PV.

 

Program szkolenia:

  1. Stan i perspektywy rozwoju fotowoltaiki w Polsce, Dominik Brodacki, Instytut Polityki Energetycznej im. Ignacego Łukasiewicza, analityk ds. energetycznych Polityki Insight.
  2. Ogniwa fotowoltaiczne Vitovolt sposobem na walkę ze smogiem w powietrzu – doświadczenia praktyczne w realizacji inwestycji, Szymon Czarkowski, Dział projektów OZE, Viessmann.
  3. Trendy rozwojowe w zakresie instalacji PV, dr Adam Mroziński, Regionalne Centrum Innowacyjności, Centrum Transferu Technologii, Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy.
  4. Techniczne aspekty fotowoltaiki, Michał Szczepański, Eprosument SA.
  5. Fotowoltaika jako sposób poprawy efektywności energetycznej z perspektywy odbiorcy końcowego – doświadczenia Energa Obrót S.A., dr Tomasz Rubanowicz, Energa Obrót S.A.
  6. Źródła finansowania fotowoltaiki i farm fotowoltaicznych, Kamil Skonieczny, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.
  7. Inteligentna fotowoltaika, Janusz Ellert, Stilo Energy.

 

 

Przypominamy, że szkolenia ON-LINE organizowane przez Okręgowe Izby Inżynierów Budownictwa odbywają się poprzez platformę ClickMeeting, a rejestracja na transmisję wybranego szkolenia odbywa się w portalu PIIB: www.portal.piib.org.pl.

Natomiast strona https://portal.piib.org.pl/aktualne-szkolenia pokazuje najbliższe szkolenia (do 14 dni), które odbędą się jako szkolenia on-line i również tutaj można zapisać się na wybrane szkolenie.

 

O udziale w danym wydarzeniu decyduje kolejność zgłoszeń.

 

 

 

 

 

UWAGA!

Biuro Izby zamknięte dla interesantów od 14 października 2020 r.

Szanowni Państwo, Członkowie KUP OIIB,

w związku z zaistniałą sytuacją sanitarno-epidemiologiczną w trosce o Państwa oraz pracowników zdrowie i bezpieczeństwo informujemy, że od 14 października 2020 r do odwołania BIURO KUP OIIB w Bydgoszczy i w punktach konsultacyjnych będą zamknięte dla interesantów do odwołania.

Większość spraw można załatwić drogą elektroniczną lub telefonicznie:

Sekretariat Biura KUPOIIB
tel. 52 366 70 50 (centrala) , 52 366 70 51  , tel. kom 518 310 572 , e-mail: kup@piib.org.pl

Dział Członkowski
Numer wewnętrzny: 57, tel. bezpośredni:  52 366 70 57, tel. kom. 501 393 166

Okręgowa Komisja Kwalifikacyjna
Numer wewnętrzny: 52, tel. bezpośredni 52 366 70 52, tel.kom 502 347 432

W sprawach nagłych prosimy o kontakt telefoniczny w celu umówienia wizyty w Biurze KUPOIIB. Przy wejściu do Biura Izby, po lewej stronie znajduje się dzwonek. W czasie spotkania przyjmowana osoba ma obowiązek posiadać maskę zasłaniającą twarz lub przyłbicę. Po wejściu na teren biura KUPOIIB należy zdezynfekować dłonie przy użyciu środków czystości udostępnionych przez KUPOIIB.

Przedmiotowa sytuacja jest rozwojowa dlatego też dalsze nasze reakcje będą adekwatne do bieżących komunikatów podawanych przez Rząd i odpowiednie instytucje państwowe oraz służby sanitarne.

 

×