+

Wrocławskie Dni Mostowe

Szanowni Państwo,

Koleżanki i Koledzy,

Cykl seminariów pod hasłem Wrocławskie Dni Mostowe został zainicjowany w 2005 roku. Tematem tegorocznego spotkania będę Duże mosty wieloprzęsłowe. Projektowanie, technologie budowy, monitoring.

W ostatnich latach wybudowano w Polsce kilkadziesiąt dużych mostów betonowych i stalowych, stosując różne technologie i rozwiązania konstrukcyjne. Polskie zespoły projektują i budują obiekty mostowe również za granicą naszego kraju notując na swym koncie udział w ciekawych przedsięwzięciach. Wydaje się, że warto podsumować dotychczasowe dokonania i określić dalsze kierunki rozwoju. Seminarium obejmować będzie następujące zagadnienia:

kształtowanie wieloprzęsłowych obiektów mostowych;
architektura i obiekty miejskie;
mosty i wiadukty w ciągu nowych dróg ekspresowych;
zagadnienia konstrukcyjne i technologie budowy;
analizy statyczne i dynamiczne w stanie budowy oraz eksploatacji;
monitoring stanu konstrukcji;
rehabilitacja dużych obiektów;
obiekty historyczne.

 

Od 2011 roku obrady Seminariów poprzedzone są profilowanymi warsztatami z zakresu mostownictwa prowadzonymi przez wybitnych specjalistów w danej dziedzinie. W tym roku hasłem przewodnim WorkShop’u będzie Komputerowe wspomaganie projektowania i budowy konstrukcji inżynierskich. Obrady odbędą się w poniedziałek 28 listopada 2016 w Centrum Kongresowym Politechniki Wrocławskiej (bud. D-20). Prelegentami wykładów będą: prof. Casimir KATZ, dr Juergen BELLMANN, Robert HERCEG (SOFiSTiK AG), prof. Krzysztof ŻÓŁTOWSKI, dr Tomasz ROMASZKIEWICZ, dr Marek SZAFRANSKI (Politechnika Gdańska), przedstawiciele firmy SOFiSTiK, która jest wiodącym w Europie producentem oprogramowania do analizy numerycznej wszystkich typów obiektów budowlanych, zarówno w zakresie obliczeń statycznych jak i dynamicznych, a także wymiarowania poszczególnych elementów konstrukcyjnych.

 

Zapraszamy do zapoznania się z załączonym Komunikatem nr 1 zawierającym szczegółowe informacje dotyczące tematyki oraz warunków uczestnictwa. Jednocześnie zachęcamy do śledzenia aktualnych informacji dotyczących Seminarium, i nie tylko, publikowanych na oficjalnym serwisie www.wdm.pwr.edu.pl

 

Organizator, jak co roku, dołoży wszelkich starań, aby zagwarantować wysoką jakość tematyczną obrad oraz wysoką wartość merytoryczną, zgodną z opisem Seminarium.

Zapraszamy do czynnego udziału i współtworzenia merytorycznych treści Seminarium!

z poważaniem,

 

Jan Biliszczuk

Przewodniczący

Komitetu Programowego i Organizacyjnego Seminarium

UWAGA!

Biuro Izby zamknięte dla interesantów od 14 października 2020 r.

Szanowni Państwo, Członkowie KUP OIIB,

w związku z zaistniałą sytuacją sanitarno-epidemiologiczną w trosce o Państwa oraz pracowników zdrowie i bezpieczeństwo informujemy, że od 14 października 2020 r do odwołania BIURO KUP OIIB w Bydgoszczy i w punktach konsultacyjnych będą zamknięte dla interesantów do odwołania.

Większość spraw można załatwić drogą elektroniczną lub telefonicznie:

Sekretariat Biura KUPOIIB
tel. 52 366 70 50 (centrala) , 52 366 70 51  , tel. kom 518 310 572 , e-mail: kup@piib.org.pl

Dział Członkowski
Numer wewnętrzny: 57, tel. bezpośredni:  52 366 70 57, tel. kom. 501 393 166

Okręgowa Komisja Kwalifikacyjna
Numer wewnętrzny: 52, tel. bezpośredni 52 366 70 52, tel.kom 502 347 432

W sprawach nagłych prosimy o kontakt telefoniczny w celu umówienia wizyty w Biurze KUPOIIB. Przy wejściu do Biura Izby, po lewej stronie znajduje się dzwonek. W czasie spotkania przyjmowana osoba ma obowiązek posiadać maskę zasłaniającą twarz lub przyłbicę. Po wejściu na teren biura KUPOIIB należy zdezynfekować dłonie przy użyciu środków czystości udostępnionych przez KUPOIIB.

Przedmiotowa sytuacja jest rozwojowa dlatego też dalsze nasze reakcje będą adekwatne do bieżących komunikatów podawanych przez Rząd i odpowiednie instytucje państwowe oraz służby sanitarne.

 

×