+

Ustawa o zmianie ustawy Prawo budowlane czeka na podpis Prezydenta RP

13 lutego 2020 r. Sejm RP przyjął projekt nowelizacji ustawy Prawo budowlane oraz niektórych innych ustaw. Obecnie ustawa czeka na podpis Prezydenta RP.

Projekt ustawy o zmianie ustawy – Prawo budowlane oraz niektórych innych ustaw zaproponowany przez rząd został przegłosował przez  Sejm RP 23 stycznia 2020 r. i następnie skierowany do Senatu RP. Senat zgłosił 11 poprawek do nowelizacji Prawa budowlanego, z których 13 lutego 2020 r. Sejm przyjął tylko 3.

Obecnie nowelizacja ustawy Prawo budowlane czeka na podpis Prezydenta RP i zacznie obowiązywać po upływie 6 miesięcy od ogłoszenia w Dzienniku Ustaw.

UWAGA!

UWAGA!!! ZMIANA TERMINU EGZAMINU NA UPRAWNIENIA BUDOWLANE W SESJI WIOSENNEJ!!!

W związku z aktualną sytuacją epidemiczną w kraju oraz wprowadzeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej przez Rząd RP od piątku, czyli od 20 marca br. aż do odwołania, stanu epidemii wywołanego zakażeniami wirusem SARS-CoV-2, zachodzi konieczność przełożenia terminu egzaminu w sesji wiosennej, która zgodnie z planem miała rozpocząć się egzaminem pisemnym w dniu 22 maja 2020 r. o godz. 10.00.

Przewidywany nowy termin egzaminu to 4 WRZEŚNIA 2020 r.

 

 

×