+

Szanowne Koleżanki! Szanowni Koledzy!

Szanowne Koleżanki!
Szanowni Koledzy!
Zbliżają się święta Bożego Narodzenia i za chwilę będziemy
witać Nowy Rok 2016. Z tej okazji, chciałbym złożyć Wam – koleżanki i koledzy – najserdeczniejsze życzenia dobrego zdrowia, dużo szczęścia oraz wszelkiej pomyślności w życiu zawodowym i osobistym!
Przyszło nam żyć w ciekawych czasach i trudno dziś jeszcze powiedzieć, co to może oznaczać dla naszej przyszłości, ale wierzymy i czujemy, że wszystko ułoży się pozytywnie i szczęśliwie.
Już niedługo poznamy pierwsze decyzje nowo wybranego Sejmu RP, nowego ministra infrastruktury i budownictwa, Andrzeja Adamczyka. Jeśli wierzyć komentatorom politycznym,[nbsp]będzie to minister z misją dokonania istotnych zmian, m.in. w sposobie budowania dróg w Polsce, w organizacji kolei i modernizacji sieci kolejowej. Minister ma wielką ochotę i determinację w stworzeniu w możliwie szybkim tempie nowego prawa budowlanego – jasnego, nie podlegającego pokrętnym interpretacjom i czytelnego dla wszystkich, a także na zorganizowanie taniego budownictwa mieszkaniowego na terenach, należących do Skarbu Państwa.
Czy to się wszystko ziści, zobaczymy, ale życzymy wszystkiego najlepszego. Deklarujemy,że chętnie włączymy się w taką kreatywną, efektywną działalność. Na pewno pojawienie się[nbsp]u steru władzy nowej formacji politycznej oznaczać będzie także dla naszego środowiska –inżynierów budownictwa – nowe nadzieje i nowe obawy. Jeśli marzenia obecnego szefa resortu[nbsp]infrastruktury się spełnią, możemy już niedługo obserwować duże ożywienie na rynku inwestycji, które nie będzie wprost powiązane z subsydiami Unii Europejskiej. Jeśli powstanie dobra nowa kodyfikacja prawa budowlanego, pozostanie nam tylko przyklasnąć takim inicjatywom.
To wszystko jednak jest dopiero przed nami, tak jak przed nami są np. wdrożenia dyrektywy o budownictwie energooszczędnym i wiele innych wyzwań, którym będziemy musieli sprostać. Dlatego mogę tylko życzyć, aby nie tylko nadzieje nowych władz, ale i nasze własne plany i projekty doczekały się pełnej,[nbsp]zgodnej z naszymi oczekiwaniami, realizacji.
A na razie cieszmy się czasem świątecznym, bo to czas, gdy bieżące problemy odchodzą na chwilę na plan dalszy, najważniejsze zaś jest przebywanie w gronie najbliższych, zgodnie z piękną, wielowiekową tradycją.
Życzę Wam, koleżanki i koledzy, aby ten świąteczny okres pozwolił wszystkim pozyskać nową energię, niezbędną do stawiania czoła codziennym obowiązkom i trudnościom i aby nasz codzienny wysiłek, wkładany w budownictwo przynosił coraz[nbsp]lepsze i piękniejsze efekty oraz był coraz bardziej społecznie[nbsp]dostrzegany i doceniany

Wszystkiego najlepszego!

 

Adam Podhorecki
Przewodniczący Rady KUP OIIB