+

Konferencja nt. projektowania oszczędnego konstrukcji żelbetowych w Bydgoszczy

Konferencja nt. projektowania oszczędnego konstrukcji. Problematyka spotkania dotyczyła obliczeń tradycyjnych jako wprowadzenia do projektowania oszczędnego z zastosowaniem analizy liniowo sprężystej z ograniczoną redystrybucją i projektowanie oszczędne z zastosowaniem analizy plastycznej.

Słuchaczy konferencji oraz Profesora Włodzimierza Starosolskiego powitał Profesor Adam Podhorecki, Przewodniczący Rady Kujawsko-Pomorskiej Okregowej Izby Inzynierów Budownictwa.

W konferencji swoją ofertę w odniesieniu do zagadnień przedstawionych przez Profesora i rozwiązań dostępnych na rynku przedstawiły zaproszone firmy. Centrum Promocji Jakości Stali przedstawiło badanie ustroju płytowo-słupowego w sytuacji wystąpienia katastrofy postępującej.

Podczas konferencji bogatą ofertę programów do projektowania dla konstruktorów i projektantów przedstawiły zaproszone firmy, w tym m.in. firma Construsoft przedstawiła nowoczesne metody projektowania konstrukcji żelbetowych z Tekla Structures, DLUBAL SOFTWARE – program do analizy i wymiarowania konstrukcji oraz firma Projekt Grzegorz Piankowski – oprogramowanie do analizy i projektowania konstrukcji SCADA Pro 15.

Ciekawą ofertę uwzgledniającą fazę projektową obiektów budowlanych przedstawiły podczas konferencji firmy:

– Halfen – termoizolacyjne zastosowanie łączników balkonowych, Hydrostop – hydroizolacje w trakcie projektowania i wykonawstwa,

– Koelner, która przedstawiła EasyFix PRO – nową odsłonę programu obliczeniowego RAWLPLUG.

Quick-mix – naprawę i wzmacnianie konstrukcji budowlanych wykonywanych technologią torkretu z zastosowaniem wybranych produktów quick-mix

Na ekspozycjach słuchacze mogli zapoznać się z ofertą firm:

KONBET POZNAŃ – nowoczesne rozwiązania stropowe,

FORBUILD – Nowoczesne technologie w konstrukcjach żelbetowych.

Na konferencję STOWARZYSZENIE PRODUCENTÓW BETONÓW dostarczyło słuchaczom opracowania techniczne dotyczące betonu komórkowego cz. I i cz. II.

Kontynuacja tematu projektowania oszczędnego jako cz. II zaplanowana jest w Bydgoszczy 2017 roku.

UWAGA!

Biuro Izby zamknięte dla interesantów od 14 października 2020 r.

Szanowni Państwo, Członkowie KUP OIIB,

w związku z zaistniałą sytuacją sanitarno-epidemiologiczną w trosce o Państwa oraz pracowników zdrowie i bezpieczeństwo informujemy, że od 14 października 2020 r do odwołania BIURO KUP OIIB w Bydgoszczy i w punktach konsultacyjnych będą zamknięte dla interesantów do odwołania.

Większość spraw można załatwić drogą elektroniczną lub telefonicznie:

Sekretariat Biura KUPOIIB
tel. 52 366 70 50 (centrala) , 52 366 70 51  , tel. kom 518 310 572 , e-mail: kup@piib.org.pl

Dział Członkowski
Numer wewnętrzny: 57, tel. bezpośredni:  52 366 70 57, tel. kom. 501 393 166

Okręgowa Komisja Kwalifikacyjna
Numer wewnętrzny: 52, tel. bezpośredni 52 366 70 52, tel.kom 502 347 432

W sprawach nagłych prosimy o kontakt telefoniczny w celu umówienia wizyty w Biurze KUPOIIB. Przy wejściu do Biura Izby, po lewej stronie znajduje się dzwonek. W czasie spotkania przyjmowana osoba ma obowiązek posiadać maskę zasłaniającą twarz lub przyłbicę. Po wejściu na teren biura KUPOIIB należy zdezynfekować dłonie przy użyciu środków czystości udostępnionych przez KUPOIIB.

Przedmiotowa sytuacja jest rozwojowa dlatego też dalsze nasze reakcje będą adekwatne do bieżących komunikatów podawanych przez Rząd i odpowiednie instytucje państwowe oraz służby sanitarne.

 

×