+

Konferencja nt. projektowania oszczędnego konstrukcji żelbetowych w Bydgoszczy

Konferencja nt. projektowania oszczędnego konstrukcji. Problematyka spotkania dotyczyła obliczeń tradycyjnych jako wprowadzenia do projektowania oszczędnego z zastosowaniem analizy liniowo sprężystej z ograniczoną redystrybucją i projektowanie oszczędne z zastosowaniem analizy plastycznej.

Słuchaczy konferencji oraz Profesora Włodzimierza Starosolskiego powitał Profesor Adam Podhorecki, Przewodniczący Rady Kujawsko-Pomorskiej Okregowej Izby Inzynierów Budownictwa.

W konferencji swoją ofertę w odniesieniu do zagadnień przedstawionych przez Profesora i rozwiązań dostępnych na rynku przedstawiły zaproszone firmy. Centrum Promocji Jakości Stali przedstawiło badanie ustroju płytowo-słupowego w sytuacji wystąpienia katastrofy postępującej.

Podczas konferencji bogatą ofertę programów do projektowania dla konstruktorów i projektantów przedstawiły zaproszone firmy, w tym m.in. firma Construsoft przedstawiła nowoczesne metody projektowania konstrukcji żelbetowych z Tekla Structures, DLUBAL SOFTWARE – program do analizy i wymiarowania konstrukcji oraz firma Projekt Grzegorz Piankowski – oprogramowanie do analizy i projektowania konstrukcji SCADA Pro 15.

Ciekawą ofertę uwzgledniającą fazę projektową obiektów budowlanych przedstawiły podczas konferencji firmy:

– Halfen – termoizolacyjne zastosowanie łączników balkonowych, Hydrostop – hydroizolacje w trakcie projektowania i wykonawstwa,

– Koelner, która przedstawiła EasyFix PRO – nową odsłonę programu obliczeniowego RAWLPLUG.

Quick-mix – naprawę i wzmacnianie konstrukcji budowlanych wykonywanych technologią torkretu z zastosowaniem wybranych produktów quick-mix

Na ekspozycjach słuchacze mogli zapoznać się z ofertą firm:

KONBET POZNAŃ – nowoczesne rozwiązania stropowe,

FORBUILD – Nowoczesne technologie w konstrukcjach żelbetowych.

Na konferencję STOWARZYSZENIE PRODUCENTÓW BETONÓW dostarczyło słuchaczom opracowania techniczne dotyczące betonu komórkowego cz. I i cz. II.

Kontynuacja tematu projektowania oszczędnego jako cz. II zaplanowana jest w Bydgoszczy 2017 roku.